Nastal čas predstaviť Vám moju tvorbu.

light

Román Obruče je hlbokou psychologickou sondou do duše sklamaného a životom ohrdnutého človeka, ktorý hľadá nové zaradenie v rýchlo sa meniacej spoločnosti. Ťažko znáša nespravodlivosť, pričom sám si nie je celkom istý, či svoje postoje voči okoliu zvolil správne.

Román je napísaný nekonvenčným spôsobom v podobe výpiskov z denníka, kde autor nazerá do duší a osudov svojích postáv cez úplne inú optiku.

light


Román Chrám skazy je o bývalom úspešnom novinárovi, ktorý je sklamaný životom, trpiaci ťažkými depresiami hľadá pokoj a rovnováhu v prírode.

Táto jedinečná kniha oslovuje všetkých tých, ktorí práve prežívajú svoje životné sklamania, ťažké osudové zvraty, ale aj všetkých tých, ktorí chcú na osobnosť jedinca nazrieť inými očami.

light

Fraktúra duše - prozaická próza o súčasníkovi a súčasnosti. Bez pozlátka a medových motúzov, bez zjemňovania a zahmlievania.
Je to príbeh jedného z tých, ktorých určite stretávate aj vy vo svojom okolí a na ktorých hľadíte s nechápajúcim takmer dešpektom.

Siahnite po ďalšom z románov banskobystrického autora a pochopíte mnohé, čo Vám inak nepomôže odhaliť ani vaša vycibrená empatia...

light

Psychologický román s detektívnou zápletkou
" Len smrť nás prežije"
prináša okrem iných pozoruhodných momentov, mužský pohľad na spolužitie dvoch pohlaví.
Pohľad, ktorý v súčasnej beletristickej tvorbe plnej ženských autoriek je skôr zriedkavý.

Príbeh Miloša Kuchára a dvoch žien jeho života, má všetky predpoklady na to, aby sme sa s ním nerozlúčili skôr, než jedným dychom dočítame aj posledný riadok.

light

Výber poviedok "Miškove dobrodružstvá" mapuje bezstarostné detstvo mestského chlapca, ktorý však mal to šťastie, že predškolské roky trávil u starých rodičov na dedine.
Toto dielko sa radí medzi výnimočné a nádherné výpovede o zmysle rodiny, o láske k blížnym a o vzťahoch starých rodičov, rodičov a detí, po ktorých túžia najmä naši najmladší.
Kiež si v Miškových príbehoch nájdu svoj svet aj tí vaši...

light

Návrat, v poradí už piaty román, je na rozdiel od predošlého psychologického románu s detektívnou zápletkou "Len smrť nás prežije" hlasnejším, jednoznačnejším, autentickejším a hlavne otvorenejším svedectvom doby. Akoby autor medzičasom dozrel, nabral guráž, pocítil potrebu naplniť svoje poslanie... Fabula, štylistika, dialógy, vnútorné monológy... Po každej stránke je piaty román Františka Piljara bytostne doteraz najzrelším. A navyše...popri mnohorakých návratoch sa v ňom po prvý raz objavuje jeho ďalšia srdcovka – poézia.

mail: frantisekpiljar11@gmail.com
mobil : 0907 186 100

Moje knihy s venovaním a autogramom nekúpite v žiadnom kníhkupectve.
Môžete si zakúpiť knihy na dobierku. Cena je 10,00€/ks + poštovné.